3. ԵՊՀ տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետը՝ քո ապագայի սկիզբը
ԵՊՀ տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետում ուսանողները զարգացնում են վերլուծական և կառավարման հմտություններ՝ ձեռք բերելով նոր գիտելիքներ և փորձ։
«Ես ընտրել եմ Երևանի պետական համալսարանի տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետը, քանի որ ինձ հետաքրքրում է, թե ինչպես են աշխատում բիզնեսը և տնտեսությունը, ինչպես կարելի է ճիշտ կառավարել կազմակերպություններ և ընդունել ռազմավարական որոշումներ»,- ընդգծեց ֆակուլտետի ուսանող Բենիկ Բալայանը:
ԵՊՀ շրջանավարտ Անահիտ Գասպարյանը, որն աշխատում է ՀՀ կենտրոնական բանկի Դիլիջանի ուսումնահետազոտական կենտրոնում, նշեց, որ ֆակուլտետն իրեն ոչ միայն գիտելիք և հմտություններ է տվել, այլև սովորեցրել է մտածել, վերլուծել և վստահ քայլերով շարժվել առաջ:

3. YSU Faculty of Economics and Management: Starting point for your future
At the YSU Faculty of Economics and Management, students develop analytical and managerial skills while gaining new knowledge and experience.
"I chose the Faculty of Economics and Management at Yerevan State University because I am interested in how businesses and the economy operate, and how organizations can be managed effectively while making strategic decisions," emphasized Benik Balayan, a student of the faculty.
YSU alumna Anahit Gasparyan, who works at the Dilijan Training and Research Centre of the Central Bank of Armenia, noted that the faculty not only provided her with knowledge and skills but also taught her to think critically, analyze effectively, and move forward with confidence.