2. Հայտարարություններ
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Օստրավայի համալսարանի (Չեխիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ Տնտեսագիտության և կառավարման, Աշխարհագրության և երկրաբանության ֆակուլտետների պրոֆեսորադասախոսական հիմնական կազմի համար` 2026/2027 ուստարվա հոկտեմբերի 19-23-ը «4th International Teaching Week in Political, Economic and Cultural Geographies» խորագրով դասախոսություններ կարդալու և վերապատրաստման դասընթացների մասնակցելու նպատակով:
Անգլերենի գերազանց իմացությունը պարտադիր է:
Ծրագրով դրամաշնորհառուներին տրամադրվում է անհատական կրթաթոշակ, ինչպես նաև ճանապարհածախս:
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե՝ international@ysu.am: Նամակի վերնագրի դաշտում անհրաժեշտ է նշել ERASMUS+, OSTRAVA):
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս.թ. հունիսի 15-ը՝ ժամը 17:00-ն:
Ստորև ներկայացվում է անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը (փաստաթղթերն ընդունվում են միայն անգլերեն, PDF տարբերակով).
1. անձնագրի պատճեն,
2. ինքնակենսագրական (CV)՝ «Europass» ձևաչափով,
3. տեղեկանք՝ ԵՊՀ-ում աշխատելու վերաբերյալ,
4. շարժունության համաձայնագիր (Staff Mobility Agreement for Teaching):
Կոնտակտներ
Հարցերի դեպքում և հավելյալ տեղեկություններ ստանալու համար դիմել ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժին (ԵՊՀ կենտրոնական մասնաշենք, 4-րդ հարկ, 408 սենյակ)։

08.06.2026 - 15.06.2026
Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility action, under the agreement concluded between Yerevan State University and the University of Ostrava (Czech Republic), mobility opportunities are available for the full-time academic staff of the Faculty of Economics and Management and the Faculty of Geography and Geology. The program will take place from October 19–23, 2026, within the framework of the 4th International Teaching Week in Political, Economic and Cultural Geographies, for delivering lectures and participating in training courses.
Excellent knowledge of English is required.
The program provides selected participants with individual scholarships as well as coverage of travel expenses.
Applications should be submitted electronically to the YSU Department of International Relations (email: international@ysu.am). The subject line of the email must indicate: ERASMUS+, OSTRAVA.
Application deadline: June 15, 2026, at 17:00
Required documents (documents must be submitted in English only, in PDF format):
1. Copy of passport
2. Curriculum Vitae (CV) in Europass format
3. Certificate of employment at Yerevan State University
4. Staff Mobility Agreement for Teaching
For inquiries and additional information, please contact the YSU Department of International Relations (YSU Main Building, 4th floor, Room 408).